+90 224 411 06 00

Kurumsal

İhtisasını Almanya’da tamamlayarak, uzun yıllar tecrübe edindikten sonra 1975’te Bursa’ya gelen kurucumuzun, küçük bir atölyede torna ve freze tezgahları ile faaliyete geçirdiği Akermak Makine, günümüzde makine parçaları imalatı konusunda sektöründe öncü firmalardan biridir.

Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan fabrikası ve ana yönetim binası ile Türkiye’de talaşlı imalat faaliyetlerini yürütmekte, otomotiv ana ve yan sanayisi başta olmak üzere; genel ve özel makine aparatı, fikstür, tersine mühendislik ve proje tasarımları gibi alanlarda da firmalara destek vermeye devam etmektedir.

Sektöründe öncü olmaya devam ederken gelişimini de sürdürmekte ve insana yatırım yapan bakış açısı ile ekip arkadaşlarına profesyonel bir çalışma ortamı sağlayarak kendilerini geliştirmeleri için de imkân tanımaktadır. Mühendislerden ve uzman teknik ekiplerden oluşan kadrosuyla, üretim alanında müşteri memnuniyetini ve bağlılığını gözeterek kaliteli, yüksek nitelikli ürünler sunmayı kendine ilke edinmiştir.